Poznaj kandydatów Konfederacji w wyborach parlamentarnych 2019

Kandydaci Konfederacji

Waldemar Utech
Politolog, przedsiębiorca. Sympatyk UPR, członek WiP, KNP, Korwin. Członek Zarządu Krajowego Partii KORWiN. Wieloletni działacz środowisk wolnościowych w Polsce.

Legnica – okręg 1

   

Roman Łambucki
Inżynier budownictwa, od 38 lat menadżer w wielu firmach komunalnych i budowlanych. Inicjator licznych działań na rzecz zintegrowania środowiska prawicowego.

Wałbrzych – okręg 2

Krzysztof Tuduj
Wrocławianin. Prawnik spec. ds. zarządzania kryzysowego. Wiceprezes RN odpowiada za rozwój i szkolenie struktur. Działacz społeczny i aktywny członek katolickich stowarzyszeń. Wieloletni współorganizator Wrocławskiego Marszu Rodzin. Promotor Marszu Niepodległości. Autor artykułów o tematyce patriotycznej. Producent i twórca filmowy.

Wrocław – okręg 3

   

Marcin Sypniewski
Przedsiębiorca. Związany ze środowiskiem wolnościowym od połowy lat 90. Wiceprezes i Przewodniczący Rady Krajowej Partii KORWiN, sekretarz Konfederacji. Kandydat na Prezydenta Bydgoszczy w 2014 i w 2018 roku.

Bydgoszcz – okręg 4

   

Sławomir Mentzen
Ukończył ekonomię i fizykę teoretyczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor nauk ekonomicznych. Przedsiębiorca. Właściciel dwóch biur rachunkowych i kancelarii doradztwa podatkowego. Kandydat na prezydenta Torunia w 2018 roku. Wiceprezes Partii KORWiN.

Toruń – okręg 5

   

Jakub Kulesza
Najbardziej wolnościowy Poseł na Sejm RP, kandydat ziemi lubelskiej, przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacja, wiceprezes Partii KORWiN, działacz i były prezes Stowarzyszenia KoLiber, z zawodu konsultant do spraw systemów teleinformatycznych, libertarianin. Mąż i ojciec.

Lublin – okręg 6

            

Witold Tumanowicz
Pełnomocnik Wyborczy komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wieloletni organizator Marszów Niepodległości. Jeden z liderów Ruchu Narodowego. Mąż i ojciec. Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową.

Chełm – okręg 7

   

Krystian Kamiński
Przedsiębiorca, prowadzi firmę zajmującą się logistyką. Angażuje się w działalności społeczną i charytatywną. Przez ponad 10 lat był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej. Obecnie pełnomocnik Ruchu Narodowego na województwo lubuskie.

Zielona Góra – okręg 8

   

Tomasz Grabarczyk
Łodzianin. Absolwent politologii na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilku lat zaangażowany w działalność publiczną. Prezes okręgu łódzkiego Partii KORWiN. Rzecznik prasowy Konfederacji.

Łódź – okręg 9

Patryk Marjan
Inżynier górnictwa i magister zarządzania. Prezes stowarzyszenia Bełchatowianie dla Narodu. Kandydat na Prezydenta miasta Bełchatowa z 12% poparciem. Zawodowo pracownik branży górniczej. Działacz społeczny, zwolennik wolnego rynku, systemu prezydenckiego i wielomandatowych okręgów wyborczych.

Piotrków Trybunalski – okręg 10

Izabela Walczak
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada 20-letnie doświadczenie jako manager i lider projektów w środowisku międzynarodowym. Zarządzała zespołami i relacjami z klientami, specjalizowała się min. w łańcuchu dostaw. Współautorka książki o nauce języków obcych. Obecnie pracuje jako wykładowca akademicki.

Sieradz – okręg 11

Bartosz Wilczyński
Absolwent Automatyki i Robotyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Inżynier w branży telekomunikacji. Pełnomocnik Ruchu Narodowego w Małopolsce.

Chrzanów – okręg 12

Konrad Berkowicz
Studiował informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotny kandydat na prezydenta Krakowa. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył 50 000 głosów. Konserwatywny liberał, który w nadchodzących wyborach zamierza pobić wszystkie swoje wyborcze rekordy.

Kraków – okręg 13

Andrzej Skupień
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na AGH w Krakowie oraz Sieci i Telekomunikacji na Uniwersytecie w Grenoble. Wolontariusz, dwa lata współpracował z Fundacją Jaśka Meli ‚Poza Horyzonty’. Od 4 lat pracuje w największych Szwajcarskich korporacjach jako certyfikowany międzynarodowy audytor systemów informatycznych.

Nowy Sącz – okręg 14

Czesław Kwaśniak
Działacz społeczny i samorządowiec. Dwukrotny radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Koordynator struktur Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Tarnów – okręg 15

Paweł Usiądek
Analityk finansowy. Studiował socjologię na SGGW w Warszawie oraz prawo i prawo finansowe na Uniwersytecie Warszawskim. Lider mazowieckich struktur Ruchu Narodowego oraz ogólnokrajowy koordynator zbiórki podpisów. Inicjator i organizator licznych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym i społecznym.

Płock – okręg 16

Marek Szewczyk
Prezes Fundacji Piastowskiej, członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego, prawnik, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat zaangażowany działacz społeczny.

Radom – okręg 17

Krzysztof Tołwiński
Rolnik, samorządowiec, administrator, były Parlamentarzysta. Autor Narodowej Polityki Rolnej w Służbie Suwerenności Żywnościowej. Promotor modelu rolnictwa gospodarstw rodzinnych, realizujących oczekiwania i interesy konsumenta.

Siedlce – okręg 18

Janusz Korwin-Mikke
Z wykształcenia filozof, z zawodu publicysta. Prezes partii KORWiN. Poseł na Sejm I kadencji oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Założyciel podziemnej „Officyny Liberałów” i  konserwatywno-liberalnego tygodnika „Najwyższy CZAS!”. Laureat Nagrody Kisiel. Mistrz krajowy w brydżu. Jeden z głównych liderów Konfederacji.

Warszawa – okręg 19

Michał Wawer
Radca prawny, Skarbnik Konfederacji i Skarbnik Ruchu Narodowego. Redaktor naczelny programu Ruchu Narodowego. Prawnik odpowiedzialny za skuteczną rejestrację partii politycznej Konfederacja.

Podwarszawa – okręg 20

Jacek Wilk
Poseł na Sejm RP VIII kadencji, prawnik, ekonomista. Jeden z liderów Partii KORWiN. Z zawodu adwokat i audytor  systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek koła poselskiego Konfederacji.

Opole – okręg 21

Andrzej Zapałowski
Doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie, profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Poseł na Sejm RP III kadencji i Poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. Za działalność opozycyjną odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Były oficer Wojsk Obrony Terytorialnej.

Krosno – okręg 22

Grzegorz Braun
Reżyser, publicysta, kandydat na prezydenta Polski w roku 2015. Założyciel organizacji społecznej Pobudka i partii politycznej Korona. Jeden ze współtwórców i liderów naszej Konfederacji.

Rzeszów – okręg 23

Robert Winnicki
Poseł na Sejm VIII kadencji. Prezes Ruchu Narodowego. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Jeden z pomysłodawców Marszu Niepodległości. Jeden z głównych liderów Konfederacji.

Białystok – okręg 24

Michał Urbaniak
Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Akademii Marynarki Wojennej oraz kierunku Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni, przedsiębiorca w branży IT, Wszechpolak, Prezes Okręgu Pomorskiego Ruchu Narodowego.

Gdańsk – okręg 25

Artur Dziambor
Magister marketingu i zarządzania. Nauczyciel i metodyk nauczania języka angielskiego, wykładowca akademicki, PRowiec, specjalista d/s marketingu politycznego, właściciel szkoły językowej. Samorządowiec, od kilkunastu lat członek rady jednej z dzielnic Gdyni.

Gdynia – okręg 26

Bronisław Foltyn
Przedsiębiorca od 20 lat. Prowadzi najpopularniejszy klub koncertowy w południowej Polsce i dwie restauracje. Właściciel spółki inwestującej w nieruchomości. Prezes Partii KORWiN w Bielsku-Białej. Były Prezes UPR i Stowarzyszenia KoLiber, a także szef Sztabu Wyborczego Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do Senatu w 2004 roku.

Bielsko-Biała – okręg 27

Włodzimierz Skalik
Przedsiębiorca, działacz społeczny, wybitny lotnik, wielokrotny mistrz świata, m.in. w lataniu precyzyjnym, wieloletni prezes Aeroklubu Częstochowskiego, a przez dwie kadencje prezes Aeroklubu Polskiego. Szef sztabu Pobudki i sekretarz generalny Korony. Członek rady liderów Konfederacji..

Częstochowa – okręg 28

Sebastian Dziębowski
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze, Radny Rady dzielnicy, terapeuta, streetworker, specjalista readaptacji, prowadzący grupy wsparcia w zakładach karnych. W Zabrzu otrzymał order Kropli Tęczy, wyróżniony również w 2018 roku za działalność społeczną „lider z powołania – lider społeczny”.

Gliwice – okręg 29

Roman Fritz
Przedsiębiorca. Działacz społeczno-katolicki. W latach 80-tych działacz antykomunistycznej opozycji. Wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej. Działacz Pobudki. Organizator Marszu dla Życia i Rodziny w Rybniku. Szef Klubu Polonia Christiana Rybnik. Odznaczony przez prez. L. Kaczyńskiego „Złotym Krzyżem Zasługi” za działalność antykomunistyczną w okresie PRL.

Rybnik – okręg 30

Dobromir Sośnierz
Absolwent Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskim. Były europoseł, który w swoich wystąpieniach na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego zabiegał o wolność słowa w instytucjach unijnych. Na jego zlecenie Instytut Ordo Iuris stworzył raport zatytułowany „Praworządność proceduralna w Parlamencie Europejskim”.

Katowice – okręg 31

Jerzy Janoska
RPrzedsiębiorca. Radny trzeciej kadencji gminy Ogrodzieniec. Członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego. Współtwórca  Zawierciańskiej Inicjatywy Narodowej oraz Rajdu „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”.

Sosnowiec – okręg 32

Krzysztof Bosak
Wiceprezes Ruchu Narodowego, poseł na Sejm V kadencji. Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej.  Autor pierwszej w Polsce „Mapy Wydatków Publicznych”. Uczestniczył w organizacji czterech ogólnopolskich komitetów i w ponad dziesięciu kampaniach wyborczych.

Kielce – okręg 33

Andrzej Wyrębek
Lekarz ginekolog, zagorzały zwolennik wolnego rynku, chrześcijański tradycjonalista. Prezes okręgu elbląskiego Partii KORWiN.

Elbląg – okręg 34

Piotr Lisiecki
Wydawca periodyków dla nowoczesnych hodowców zwierząt gospodarskich. Prezes Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz. Potomek Polaków wypędzonych z Wołynia. Propagator strzelectwa sportowego – sędzia II klasy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Lider Ruchu Narodowego na Warmii i Mazurach.

Olsztyn – okręg 35

Witold Stoch
Sekretarz krajowy Partii KORWiN. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Członek Stowarzyszenia KoLiber.

Kalisz – okręg 36

Anna Bryłka
Sekretarz Ruchu Narodowego. Prawnik, historyk, specjalista ds. handlu zagranicznego. Autorka programu Ruchu Narodowego w zakresie Unii Europejskiej. Współpracuje z Narodową Organizacją Kobiet.

Konin – okręg 37

Adam Urbański
Absolwent politologii. Specjalista w zakresie pomocy prawnej dla właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych i w rolnictwie. Wiceprezes Ruchu Narodowego w Pile.

Piła – okręg 38

Jakub Mierzejewski
Prezes regionu wielkopolskiego KORWiN, prezes okręgu poznańskiego KORWiN, działacz KoLibra w Poznaniu, specjalista ds. stosunków międzynarodowych.

Poznań – okręg 39

Krzysztof Chmielewski
Przedsiębiorca z 20 letnim doświadczeniem w sprzedaży ubezpieczeń i nieruchomości. Prezes zarządu Partii KORWiN w Koszalinie. Wolnorynkowiec i konserwatywny liberał.

Koszalin – okręg 40

Marcin Bedka
Przedsiębiorca. Właściciel firmy geodezyjnej. Od lat świadczy usługi dal Szczecineckiego Sądu Rejonowego jako biegły w dziedzinie geodezji. Radny Szczecinka w kadencji 2014-2018.

Szczecin – okręg 41

kandydaci
work

Twórz z nami historię!

dołącz do społeczności Konfederacji

work